Nasz chór parafialny powstał pod koniec 2013 r. z inicjatywy rodzeństwa Chudzik.
Pierwszym dyrygentem chóru został pan Marian Kostecki. Po jego odejściu zespół integrował Mariusz Mieniek. Od października 2015, przez ponad dwa lata opiekę nad zespołem sprawowała pani Dorota Pińczuk, dzięki której zespół zrobił bardzo duże postępy. Po dwóch latach jej pracy opiekę nad chórem znów przejął Mariusz Mieniek.
Członkami zespołu są głównie nasi parafianie. Wśród chórzystów mamy też i osoby spoza terenu naszej parafii. Może kiedyś zasilą chóry w swoich kościołach. Jest nas około 30 osób. Na Mszy śpiewa zwykle 15-20 chórzystów. Nabór do chóru wciąż jest otwarty. Szczególnie pożądane są głosy męskie.
W repertuarze mamy kilkadziesiąt utworów. Są to i kompozycje dawne i współczesne. Zaczynamy też przygodę ze śpiewem gregoriańskim. Swoim śpiewem modlimy się w każdą niedzielę na Mszy o godzinie 10:00. Po Mszy można się spotkać z członkami chóru w parafialnej „Kawiarence”. Chętnie porozmawiamy z miłośnikami śpiewu kościelnego. A może zachęcimy któregoś do wspólnego śpiewania? Obecność na próbach chóru nie jest sprawdzana. Nie chodzi o to by śpiew był obowiązkiem a przyjemnością. Każdy z nas śpiewa bo chce, bo w zespole czuje się dobrze i z radością może rozwijać swoją pasję, jaką jest wspólne muzykowanie na chwałę Bożą.

 

Dołącz do nas.

Aktualności chóralne